b/j Ambersail

amb1Netradicinės atostogos? Galima drąsiai vadinti ir taip. Nes tradiciniu plaukimo „Ambersail“ jachta nepavadinsi.

Jau vien todėl, kad pati jachta – legenda. Taip pat todėl, kad Lietuva visada buvo agrarinė šalis ir gyvenimas ant vandens nėra mums įprastas. Dar ir todėl, kad ir kompanija čia ne tradicinė. Priverstinis buvimas uždaroje erdvėje su visiškai svetimais žmonėmis labai aiškiai nurodo – atostogos bus tokios, kokias pats jas susikursi.
Daugiau skaitykite čia…

???????????????????????????????„Ambersail“, jūra ir aš…

Jau pora metų mano vaizduotę kaitino daug audrų ir uraganų matęs Lietuvos buriuotojų laivas „Ambersail“. Gal dėl to, kad laivą labai išgarsino jo kelionė aplink pasaulį „Tūkstantmečio odisėja“. O gal noras pasigalynėti su jūromis ir vandenynais. Todėl atsiradus galimybei, kai tik Lietuvos buriuotojai pakvietė mane į „Ambersail“ įgulą, su džiaugsmu ėmiau ruoštis kelionei.
Nuo pat pirmos dienos supratome, kad laivas gali patekti į įvairias situacijas ir kad tai nėra tik malonus pasiplaukiojimas. Todėl kapitono nurodymus privalėjome vykdyti besąlygiškai. Ir ne šiaip sau, dėl humoro Paulius Kovas pasakė, kad laive klausimo „kodėl?“ nėra. Kapitono žodis visiems įgulos nariams privalomas. O aukščiau už kapitoną yra tik Dievas.
Daugiau skaitykite čia…

Legendinė jachta „Ambersail“ pasiruošusi naujiems žygiams

2014 m. liepos 25 d. naktį „Ambersail“ sėkmingai prisišvartavo Klaipėdos Kruizinių laivų terminale. Liepos 26 d. nuo pat ryto Klaipėdoje vyko Burių dienos renginiai. 9 val. jachtoje apsilankė Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas. Kruizinių laivų terminale buvo pakelta didžiulė 40 kv. m. Lietuvos trispalvė, „Tūkstantmečio odisėjos“ metu plukdyta aplink visą pasaulį. Nuo 12 iki 17 val. jachta „Ambersail“ buvo atvira lankytojams.
„Ambersail“ jachta praeitais metais lūžus stiebui turėjo praleisti vieną plaukiojimo sezoną. Daugelis spėliojo, ar laivas kada nors vėl plauks. Tačiau keleto verslininkų iniciatyva laivas rekonstruotas, jam nupirktas ir Rostoke (Vokietija) pastatytas naujas stiebas.
„Tos emocijos, kurias buriuotojai patyrė plaukiodami „Ambersail“ jachta, geri prisiminimai taip greitai nepasimiršta. Tai ir paskatino šešis verslininkus imtis iniciatyvos, kad „Ambersail“ vėl plauktų“, – kalbėjo vienas iš minėtų laivo atgaivinimo iniciatorių Raimundas Daubaras. Bendrovė „UniCredit Leasing“ sutiko finansuoti jachtos rekonstrukciją, o patys verslininkai tapo laiduotojais.
Klaipėdoje sutvarkytas jachtos dugnas, rekonstruotas falškilis. „Ambersail“ nupirktas „Volvo 60“ tipo jachtos, 2001–2002 m. „Volvo Ocean Race“ nugalėtojos, „Illbruck Challenge“ stiebas, kuris buvo naudojamas treniruotėse. „Nors stiebas nenaujas, tačiau jis nebuvo naudotas regatoje – tik treniruočių laive ir dar tikrai geras,“ – anot R. Daubaro, jachta dabar geresnės būklės nei prieš kelionę aplink pasaulį.
R. Daubaro teigimu, stiebas ir rekonstrukcijos darbai kainavo tiek, kad būtų galima nupirkti tokią pačią jachtą, kaip „Ambersail“, tačiau norėjosi atgaivinti lietuvių buriuotojams brangų ne kainos prasme laivą.
Planuojama, kad sutvarkius jachtą ji vėl leisis į naujus žygius ir suteiks progą Lietuvos buriuotojams dalyvauti pačiose žinomiausiose pasaulio regatose, taip pat bus atvira nuotykių mėgėjams ir buriavimo entuziastams, kurie galės įgyti tolimų reisų patirtį pasaulio vandenynuose.
Visą rugpjūtį jachta plaukios Baltijos jūroje ir rugsėjo pradžioje išplauks į Viduržemio jūrą. Spalio mėnesį ketinama svečių teisėmis dalyvauti „Volvo Ocean Race“ starte Alikantėje ir išlydėti regatos dalyvius. Vėliau – dalyvauti „Rolex Middle Sea Race“ regatoje iš Maltos aplink Sicilijos salą. Po regatos jachta pasuks link Atlanto, kurį planuojama perplaukti gruodžio mėn. Taip prasidės trijų metų kelionė link Australijos ir atgal į Baltiją.

Jachtos „Ambersail“ reisai 2014 lapkritis – gruodis

I reisas: Palma de Maljorka – Gibraltaras – Lanzarotė 1070 jm. (11.04 – 11.14)
I reisas
II reisas: Lanzarotė – Kanarų salos – Tenerifė arba Lanzarotė – Madeira – Tenerifė 550 jm. (11.21 – 11.29)
II reisas
III reisas: Tenerifė – Barbadosas 2800 jm. (11.29 – 12.18)

III reisas

Kapitonas Paulius Kovas
Bocmanas Linas (Linkus) Ivanauskas