Motyvacinės paskaitos

Gyvenimas audroje

Creazone

Patarimai, kaip elgtis jūroje ir verslo kasdienybėje, paremti 48 metų buriavimo ir 17 metų vadovavimo patirtimi.

Laivui plaukti per nepažįstamus vandenis padeda gera navigacija. Verslo jūroje pagrindinis navigatorius – žinios, teisingas situacijos įvertinimas, išmoktos patirties pamokos. Plaukiant jūromis išmoksti daugybę pamokų, kurias gali pritaikyti verslo kasdienybėje: jachta – tai įmonė su savomis taisyklėmis, įgula – kolektyvas, kapitonas – vadovas, audra – krizė, jūra – verslo erdvė. Pasakojimas paremtas tikrais įvykiais plaukiant aplink Pasaulį jachta „Ambersail“ ir organizaciniais Tūkstantmečio Odisėjos užkulisiais. Gausiai iliustruotas nuotraukomis ir video.

Visapusiškas vadovų tobulėjimas ir...

lyderystės kultūros puoselėjimas yra vienas iš mūsų banko prioritetų. Mes nuolat ieškome įvairių galimybių, kurias panaudojame kaip vertingą įkvėpimo šaltinį asmenybės augimui. Gerb. P.Kovą ir N.Nasvytį pakvietėme susitikti su mūsų banko vadovais ir pasidalinti savo patirtimi apie jūros išbandymuose atrastą patirtį. Mus sužavėjo jų begalinis tikėjimas, pilietiškumas, potyrių gilumas, entuziazmas ir nuoširdžios emocijos, kuriomis pasidalijo su auditorija. Ypatingai įdomios buvo (iš)gyvenimo jūroje ir versle paralelės, įžvalgos, kokias tiesiogines sąsajas turi kapitono vaidmuo su verslo lyderių misija. Man labai džiugu, kad Lietuvoje turime tokių charizmatiškų asmenybių, į kurias lygiuotis ir mokytis pilietiškumo turime kiekvienas.

Aušra Bijaminienė
Žmogiškųjų išteklių valdymo skyriaus vadovė
Nordea Bank Lietuva


[maxbutton id=”4″]

Aš galiu. Patikėkit, galit ir Jūs

Tu gali. Kelionė svajonės link

„Sėdint ant sofos sėkmė nenukris. Reikia 10 000 valandų kažką daryti, kad tau galiausiai pasisektų.

Po tiek laiko net meškos pradeda dviračiu važiuoti! Nevalia po pirmų nesėkmingų bandymų, pasiduoti”, – sako ne vienerius metus verslo konsultantu dirbantis Paulius Kovas. Jo teigimu, kelias sėkmės link yra svajonė. „Visų pirma, reikia pradėti svajoti. Kai skaitau paskaitas 3-4 klasės mokiniams ir paklausiu jų, ar jie turi svajonę, visi pakelia rankas. Kai paklausiu 7-8 klasės moksleivių – jau tik pusė jų pakelia rankas. Kai šį klausimą užduodu suaugusiems – tik trečdalis prisipažįsta turį svajonių”, – apgailestaudamas kalbėjo lektorius. Jo patarimas yra grįžti į vaikystę ir prisiminti, ko iš tiesų norite, tuomet nustatyti laiką, per kiek tai pasieksite.
Paklaustas, kaip atpažinti sėkmę lemiančias progas ir jų nepraleisti, P. Kovas atsakė: „Svajonė yra kelrodė žvaigždė. Kai gauni pasiūlymą, tu neabejoji. Jei jis nors žingsneliu priartina tave svajonės link, juo pasinaudoji”.

 

Jūsiškė iš tiesų paliko įspūdį

Esu nemažai girdėjęs įvairių žmonių istorijų. Jūsiškė iš tiesų paliko įspūdį. Supratęs, kad man tikrai buvo įdomu klausytis Jūsų, ėmiau savęs klausinėti, kodėl Jums pavyko mano dėmesį prikaustyti visas kelias valandas.

Viena išvada - tai buvo istorija. Istorijos visada priklausto dėmesį. Bet ne taip ilgai. Todėl turėjo būti dar kažkas.

Tuomet "pagavau" save ties mintimi, jog klausydamas Jūsų aš lyginau. Lyginau Jūsų istoriją su savąja. Supratau, kad nesu toks stiprus ir principingas. O norėčiau. Supratau, kad per mažai esu atkaklus. To irgi noriu.

O tai jau pirmas žingsnis - suprasti, koks esi ir ką reikėtų pakeisti. Ir pakeisti ne bet kaip - o veiksmais.

Ačiū, Pauliau, kad klausant ir bendraujant su Jumis man pavyko suprasti pačiam, ko iš savęs noriu daugiau. Dabar liko lengviausia - imti ir daryti 😉

Mindaugas Grajauskas

Mokymų įmonės "Startum sprendimai" vadovas ir konsultantas


[maxbutton id=”7″]