Gyvenimas audroje

Creazone

Patarimai, kaip elgtis jūroje ir verslo kasdienybėje, paremti 53 metų buriavimo ir 20 metų vadovavimo patirtimi.

Laivui plaukti per nepažįstamus vandenis padeda gera navigacija. Verslo jūroje pagrindinis navigatorius – žinios, teisingas situacijos įvertinimas, išmoktos patirties pamokos. Plaukiant jūromis išmoksti daugybę pamokų, kurias gali pritaikyti verslo kasdienybėje: jachta – tai įmonė su savomis taisyklėmis, įgula – kolektyvas, kapitonas – vadovas, audra – krizė, jūra – verslo erdvė.
Pasakojimas paremtas tikrais įvykiais plaukiant aplink pasaulį jachta „Ambersail“ ir organizaciniais Tūkstantmečio Odisėjos užkulisiais.
  • Gausiai iliustruotas nuotraukomis ir video.

  • Paskaita skirta kolektyvo komandinei dvasiai pakelti ir motyvuoti bendram tikslo siekimui.

  • Prezentaciją sudaro apie 70 nuotraukų ir 3 video. Trukmė 4-5 valandos.

  • Pagal poreikius galima ir trumpesnė paskaitos versija, konferencijų temai tinkanti ištrauka.

Keturios valandos, kurios praskrieja akimirksniu

Labai dėkoju visos komandos vardu už nuostabias keturias valandas. Tai turbūt geriausia investicija šiemet į komandos mokymus. Buvo pateikta daug stiprių įžvalgų lyderystės, pilietiškumo ir sprendimų priėmimo klausimais. Per paraleles pateikti pavyzdžiai puikiai padėjo atskleisti tikslo siekimo, vadovavimo ir atsakomybės prisiėmimo svarbą. Pasakojimas įtraukiantis ir tos keturios valandos praskrieja akimirksniu, nes taip įdomu klausytis patirties iš pirmų lūpų. Dar ypač ačiū už Lietuvybės puoselėjimą. Ne vienas buvo paliestas iki širdies gelmių. Kiekvienas išsinešėme sau svarbią žinutę, o kolegos dar ir kelios dienos po mokymų aptarinėja ir dalinasi įspūdžiais. Ačiū Jums, Pauliau, už įdomią ir prasmingą kelionę.

Elena Paulauskė
Sistemų plėtros vadovė
UAB Technologijų ir inovacijų centras


Stiprios įžvalgos

Paulius yra ne tik išskirtinių rezultatų pasiekęs vadovas ir kapitonas, bet ir išskirtinė asmenybė. Šio seminaro verta ir net būtina pasiklausyti kiekvienam vadovui, siekiančiam tapti geresniu žmonėms ir efektyvesniu lyderiu. Ypač vertingos stiprios įžvalgos, paremtos realiais gyvenimiškais pavyzdžiais iš situacijų tiek versle, tiek jūroje, apie vertybes, misiją, tikslų siekimą, atsakomybę, pasitikėjimą, sprendimų priėmimą, drąsą, komandą ir prasmę. Rekomenduoja visa HILL komanda.

Tomas Jocius
HILL International Baltic
Vadovaujantis partneris Baltijos šalyse


Geriausi mokymai

4 valandos tikro malonumo, po kurio sekantį rytą kalbėjome, kad tai buvo geriausi mokymai 2017 metais! Ačiū už įkvėpimą ir galimybę mokytis kartu su Jumis.

Monika Žvinklyte
Viasat komercijos vadovė Lietuvai


Labai myliu jūrą ir Lietuvą, bet išgirdus,

kad 4 val. reikės apie tai klausytis, pagalvojau, kad per daug. Dabar galiu pasakyti, kad nė karto per paskaitą nepažiūrėjau į laikrodį ir pasibaigus paskaitai, dar jaučiau nenumaldomą troškulį: dar, dar, dar…

Prisiminiau kas esu ir dar labiau pradėjau didžiuotis savo Lietuvybe. Patikėjau, kad viskas įmanoma, jei matai prasmę tame ką darai. Neakivaizdžiai susipažinau su stipriom asmenybėm. Iš kapitono Pauliaus Kovo tiesiogiai mokiausi tikrosios lyderystės auditorijoje. Ir net gaunant visas šias dovanas, visą paskaitą be perstojo riedėjo ašaros… gal kas tirpo viduje, o gal tiesiog jūros purslai prisilietė…

Rima Valantiejienė
konsultantė – sertifikuota trenerė
DOOR Training & Consulting Baltic


Seminaro metu, Paulius Kovas, pasidalino su nariais ne tik savo...

išgyventais įspūdžiais dalyvaujant „Tūkstantmečio odisėjoje“, bet ir remdamasis jūrinio gyvenimo pavyzdžiais parodė sudėtingų verslo situacijų sprendimo būdus.  Laivo kapitono ir įmonės vadovo paralelės pagalba, labai taikliai buvo pavaizduota įmonės vadovo sprendimų svarba ne tik įmonės finansiniams rezultatams bet ir visam psichologiniam įmonės klimatui.

Visas pasakojimas buvo apipintas nuoširdžiu tikėjimu, pilietiškumu, entuziazmu ir gera energija.

Eglė Lukauskienė,
UAB „Europos verslo klubai“


Pauliaus Kovo paskaita „Tūkstantmečio Odisėja“ įtaigiai perteikia ne tik žygį...

jachta aplink pasaulį, bet ir nubrėžia vertingas paraleles su vadybos situacijomis. Vadovavimas ekstremaliose situacijose, komandos dvasios palaikymas, nuoseklus tikslo siekimas – kristalizuojasi tiek jūros, tiek verslo gyvenime. Pasakojimas apie lietuvius visame pasaulyje suvienijusį projektą užburia ir suvienija visą auditoriją. Nuoširdžiai rekomenduoju išklausyti kiekvienai vadovų ir profesionalų komandai.

Nerijus Ivanauskas
TEO paslaugų plėtros ir rinkodaros vadovas


Visapusiškas vadovų tobulėjimas ir...

lyderystės kultūros puoselėjimas yra vienas iš mūsų banko prioritetų. Mes nuolat ieškome įvairių galimybių, kurias panaudojame kaip vertingą įkvėpimo šaltinį asmenybės augimui. Gerb. P.Kovą ir N.Nasvytį pakvietėme susitikti su mūsų banko vadovais ir pasidalinti savo patirtimi apie jūros išbandymuose atrastą patirtį. Mus sužavėjo jų begalinis tikėjimas, pilietiškumas, potyrių gilumas, entuziazmas ir nuoširdžios emocijos, kuriomis pasidalijo su auditorija. Ypatingai įdomios buvo (iš)gyvenimo jūroje ir versle paralelės, įžvalgos, kokias tiesiogines sąsajas turi kapitono vaidmuo su verslo lyderių misija. Man labai džiugu, kad Lietuvoje turime tokių charizmatiškų asmenybių, į kurias lygiuotis ir mokytis pilietiškumo turime kiekvienas.

Aušra Bijaminienė
Žmogiškųjų išteklių valdymo skyriaus vadovė
Nordea Bank Lietuva


Šio pranešimo tikslas – remiantis Odisėjos patirtimi perteikti verslui įdomią ir galinčią būti naudingą patirtį

Abu lektoriai sugalvojo puikią idėją – gyvenimą laive ir patiriamus išbandymus sugretinti su verslo „vandenynais“ ir įmonių bei vadovų patiriamomis „audromis“. Pranešimo turinys buvo įdomus keliais aspektais: domino  plaukimo aplinkybės, pavojai ir nuotykiai, daug kam netikėtos gyvenimo laive sąlygos;  gana netikėtu rakursu atsivėrė psichologiniai aspektai – hierarchija, lyderio vaidmuo, 10 kapitonų buvimas viename laive, gebėjimai įveikti sunkius etapus, planavimas ir elgesys krizės akivaizdoje, komandos darbo specifika, atsakomybės klausimai.  Plaukimo ir verslo paralelė pasirodė pamokanti ir įkvepianti.

Pasirinkta puiki sintezė –  vaizdo, garso ir teksto – leido Kapitonams prikaustyti dėmesį  kur kas ilgesniam laikui nei buvome numatę programoje.  Kaip ir būdinga puikiems oratoriams, Paulius su Nagliu, „paėmė“ klausytojų protą ir širdis. Nemeluoju – pabaigoje visi braukė ašarą.

Kaip ir kiekvienais metais, dalyvių  prašome įvertinti kalbėtojus. Labai džiaugiamės, kad Pauliaus ir Naglio pranešimas ne tik visus sukėlė ant kojų ir pažadino patriotinius jausmus, bet ir buvo puikiai įvertintas – 4,7 balo 5 galimų. Be abejonės, tai buvo vienas geriausių renginio pranešimų.

Jurga Tapinienė
Metinę vadovų konferenciją „Lūžio taškas“ organizuojančios bendrovės „Small Talk Ideas“ direktorė


 

Susiję straipsniai

Londonas2013 sausio 23

Paulius Kovas: Reikia pamiršti žodį „problema“

Vaida Tamkienė, www.jkljs.org

Savo unikalų požiūrį į supantį pasaulį bei verslą lektorius atskleidė ir londoniečiams, sausio 19 d. susirinkusiems į Lietuvos ambasadą dalyvauti Jungtinės Karalystės lietuvių jaunimo sąjungos surengtame seminare. Kaip vienas „Tūkstantmečio odisėjos“ – Lietuvos buriuotojų žygio aplink pasaulį – idėjos sumanytojų ir net kelių jos etapų dalyvis, P. Kovas kalbėdamas niekad nepristinga vaizdingų palyginimų iš jūrose patirtų nuotykių.
Daugiau skaityti čia…

Paskaita 7JK2012 gegužės 16

Receptas sklandžiam verslui – jūros taisyklės

Pasikeitus oro sąlygoms – nedelsiant prie jų prisitaikyti, o suplyšus burei – greitai rasti kuo ją pakeisti. Patyrę buriuotojai žino, kad tokių taisyklių nepaisymas jūroje gali brangiai atsieiti. Vis dėlto nors tie patys principai galioja ir verslui, čia į juos atsižvelgti kartais pamirštama.
 „Versle ir jūroje nėra jokių skirtumų, – teigia abiejose sferose daugelį metų besisukantis konsultantas, lektorius ir kapitonas Paulius Kovas, – Jeigu jūros modelį taikytume sausumoje, daugelis dalykų vyktų sklandžiau. Čia, žemėje, mes susikuriame problemų ir daug apie jas šnekame. Jūroje jas išsprendžiame tiesiog čia ir dabar“.
Daugiau skaityti čia…

Las Palmas2011 vasario 28

Pasmerkti būti nuolat lyginami…

Egidijus Nasevičius, www.skipper.lt

Jiedu pasmerkti būti nuolat lyginami – “Ambersail“ ir “Ragainė II“. Nors pirmasis plaukė su misija, o antrasis – su asmenine svajone.
Pirmasis – apjungė pasaulio lietuvius, paskatindamas juos vėl pasijusti lietuviais, kai antrasis – parodė dabar kelią lietuviams į pasaulį per jūras ir vandenynus, skatindamas atmesti nepilnavertiškumo ar “artojo“ kompleksą, parodydamas tokios kelionės prieinamumą ir, kartais netgi atrodytų, neįtikėtiną paprastumą ir lengvumą.
Daugiau skaityti čia…

 

Vadovo žodis

Bendravimas audroje

Pasitikėjimo sparnai